Video un animācija

Subtitru un titri

Subtitri un titri pakalpojums parasti ietver teksta izveidošanu un pievienošanu videoklipiem, lai to padarītu pieejamu plašākai auditorijai, ieskaitot cilvēkus ar dzirdes vai dzirdes traucējumiem, kā arī cilvēkus, kuri nav dzimtā valodas runātāji. Šis pakalpojums var tikt izmantots dažādās situācijās, piemēram, filmās, televīzijas šovos, tiešsaistes video, izglītības saturā, uzņēmējdarbības video un citos gadījumos. Šeit ir galvenie subtitru un titru pakalpojuma komponenti:

  1. Transkripcija: Process sākas ar runas dialoga un citu relevanšu audio elementu transkripciju videoklipā. Tas ietver runāto vārdu un skaņu pārveidošanu teksta formātā. Transkripcijas var izveidot profesionāļi manuāli vai izmantot automātisko runas atpazīšanas (ASR) tehnoloģiju, ar manuālu pārskatu un rediģēšanu pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu precizitāti.

  2. Kapelēšana: Kapelēšana ietver transkripcijas teksta sinhronizāciju ar videoklipa laika grafiku un audio. Kapelēšana parasti tiek attēlota ekrāna apakšdaļā, un tā ietver ne tikai dialogu, bet arī svarīgus audio norādes, skaņas efektus un mūzikas aprakstus. Kapelēšana nodrošina, ka skatītāji var sekojot saturam un saprast, kas notiek.

  3. Subtitri: Subtitri ir līdzīgi kapeļiem, bet tos galvenokārt izmanto runātā dialoga tulkošanai no vienas valodas uz citu. Subtitri parasti tiek attēloti ekrāna apakšdaļā, un tie ļauj skatītājiem lasīt tulkojumu, saglabājot vienlaicīgi oriģinālo audio. Subtitrus parasti izmanto ārzemju valodas filmās un televīzijas šovos, lai padarītu tos pieejamus plašākai auditorijai.

  4. Aizvērtie titri (CC): Aizvērtie titri var ieslēgt vai izslēgt skatītājs, nodrošinot iespējamu pieejamības funkciju. Tie ir būtiski cilvēkiem ar dzirdes vai dzirdes traucējumiem, kuriem nepieciešami titri, lai saprastu saturu.

  5. Atvērtie titri: Atvērtie titri ir palikuši pastāvīgi videoklipā un tos nevar izslēgt. Tie vienmēr ir redzami, padarot tos piemērotiem video, kur pieejamība ir būtiska, vai kad video tiek izplatīts formātā, kur lietotāju pielāgošana nav iespējama.

  6. Formatēšana un stils: Subtitrus un titrus var pielāgot, piemēram, fonta izmēru, krāsu, ekrāna atrašanās vietu un citus stila parametrus, lai nodrošinātu to vieglu lasāmību un estētiski pievilcīgu izskatu.

  7. Kvalitātes kontrole: Būtiska ir jebkura subtitru un titru pakalpojuma sastāvdaļa kvalitātes kontrole. Tas ietver transkripcijas, kapeļu vai subtitru pārskatu un rediģēšanu, lai nodrošinātu precizitāti, pareizu sinhronizāciju un atbilstību pieejamības vadlīnijām un standartiem.

  8. Faila formāti: Subtitri un titri tiek parasti piegādāti dažādos faila formātos, piemēram, SRT (SubRip), VTT (WebVTT), SCC (Scenarist Closed Caption) un citos, atkarībā no platformas vai vidus, kurā tie tiks izmantoti.

  9. Atbilstība: Subtitriem un titriem jābūt saderīgiem ar pieejamības noteikumiem un standartiem, piemēram, Amerikas ar invaliditāti likumu (ADA) Amerikas Savienotajās Valstīs vai tīmekļa saturam pieejamības vadlīnijām (WCAG).

  10. Valodu iespējas: Subtitru un titru pakalpojums var piedāvāt vairākas valodu opcijas, lai apkalpotu dažādu auditoriju, nodrošinot, ka saturs ir pieejams dažādu valodu runātājiem.

Īsinātā veidā subtitru un titru pakalpojums ietver teksta veidošanu, sinhronizāciju un piegādi, kas uzlabo videoklipu un audio saturu dažādu auditoriju pieejamībai. To var pielāgot, lai apmierinātu satura radītāju un skatītāju konkrētos vajadzības un preferences.


Neviens ieraksts nav atrasts.
Copyright © 2024 SIA Wups

Please publish modules in offcanvas position.